Pielęgnacja skóry i cery po opalaniu

przez artdot

Jeśli jesteś osobą kochającą przebywanie na słońcu pewnie wiesz jak ważne jest zadbanie o skórę po opalaniu. Zależnie od Twojego fototypu skóry, Twoja ochrona przed słońcem jak i sama pielęgnacja po opalaniu mogą się od siebie różnić.

Skąpane w promieniach słonecznych ciało wymaga odpowiedniej pielęgnacji skóry po opalaniu.

Opalenizna jest reakcją obronną Twojego organizmu przed promieniowaniem słonecznym i może przybrać różne formy – lekkiego brązowego koloru na lub czerwonej, podrażnionej przez oparzenie słoneczne skóry. Niezależnie od formy pielęgnacja skóry po opalaniu jest bardzo ważna. Pozwala to wyeliminować przykre uczucia pieczenia i podrażnienia skóry wynikające z poparzeń słonecznych. Skóra po opalaniu jest naciągnięta i odwodniona, dlatego prawidłowa pielęgnacja skóry po opalaniu to stosowanie doraźne produktów, których składniki aktywne działają kojąco i chłodząco. Dodatkowo odpowiednio pielęgnowana cera po kąpieli słonecznej powinna być odpowiednio nawilżana, co pozwoli Ci uniknąć odwodnienia skóry i w efekcie jej pękania. NOVACLEAR+ proponuje delikatne kosmetyki, które dzięki swojej formule zapewnią Ci odpowiednie pielęgnowanie opalenizny. Brak drażniących substancji, barwników i substancji zapachowych sprawia, że kosmetyk zapewnia odpowiednią regeneracje naskórka oraz jego odbudowę.

Zawsze jednak należy pamiętać przed zabezpieczeniem skóry przed opalaniem odpowiednim filtrem SPF 50+, który również możesz znaleźć w ofercie NOVACLEAR+. Razem z kremem po opalaniu stanowią one idealny zestaw pielęgnacyjny na słoneczne, wakacyjne dni.

Kliknij i sprawdź jak pielęgnować skórę po opalaniu

Może Ci się również spodobać